تصویر سازی

سلام به شما

   دوست من تا اینجا و در چند مقاله قبل چند گام از شش تمرین تضمین‌شده برای زندگی موفق و سالم را آموختیم و امروز به تصویر سازی ذهنی که عامل بسیار مهم در رسیدن به موفقیت است می پردازیم.

کارها را تصور و تجسم کنید، نه نتایج آن را

3گام تصویرسازی ذهنی

آماده شوید

  • در مکانی راحت صاف بنشینید چشمانتان را ببندید و چند نفس عمیق و آرام بکشید. ذهن خود را پاک‌کنید، کارهای خاص و لازم برای تحقق اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت را تجسم کنید.

خواسته واقعی خود را مجسم کنید

  • همه جزئیات هدف خود را موبه‌مو احساس کنید، بشنوید، لمس کنید، بچشید و بو کنید. همه حس‌های خود را برای به حداکثر رساندن تصور و تجسم خود شرکت دهید.

همان کسی که نیاز دارید، باشید و آنچه را لازم است انجام دهید، تجسم کنید

  • خود را همسو با فردی تجسم کنید که نیاز دارید باشید تا به هدف دلخواه برسید. اطمینان حاصل کنید که خود را در حال لذت بردن از این فرایند می‌بینید. کم‌کم باهدف ایده آل خود همسو کی شوید و آن را به واقعیت تبدیل می‌کنید.

ریلکس

  تصویر سازی ذهنی عامل بسیار مهم است که به وسیله آن می توانید به خواسته های خود برسید. همان طور که در مراحل انجام آن بیان شد باید آن را باور داشته باشید تا اتفاق بیافتد. باید آن را حس کنید تا اتفاق بیافتد. باید آن را واضح و روشن ببینید تا اتفاق بیافتد.

   برای شروع با کارها و اتفاق های کوچک که برای شما ملموس تر است شروع کنید… از این روش برای کسب اعتماد به نفس و جلوگیری از استرس در ارائه های خود، سخنرانی ها، صحبت کردن در جمع های اداره یا دانشگاه و هر کاری که قرار است انجام دهید و برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است استفاده کنید.

   مدل لباسی که پوشیده اید، نحوه ورد، نحوه حرکت خود، نحوه صحبت کردن و ارائه دادن و در نهایت پایان جلسه و تشویق حضار را تصویر کنید… این کار را در حد یک دقیقه و هنگامی که شب می خواهید بخواب روید و هنگامی که صبح می خواهید برخیزد انجام دهید، آن را واضح ببینید و باورش کنید. اگر تصاویر در ابتدا برای شما واضح نبود چیدمان را جوری ترتیب دهید که تصویر برای شما به وضوح کامل برسد.

♥هر رزو بهترین خود باشیم♥

سمیرا براهوئی

ادامه دارد…

درباره نویسنده

سلام سمیرا براهوئی هستم. هدفم از سایت فن بیان خوب ارائه مطالبی است که باعث بشه با داشتن فن بیانی خوب و شناخت همدیگر، پرقدرت و موثر در جامعه ظاهر شویم و بتوانیم در این عصر ارتباطات، بهترین روابط را در محل کار، زندگی و جامعه برقرار کنیم. هر روز بهترین خود باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *