چاشنی سخنرانی

   در نوشته قبل راجع به شروع انفجاری صحبت شد. برای داشتن یک پایان عالی نیز می توان از آن موارد استفاده کرد. هانطور که بیان شد ابتدا و انتهای یک سخنرانی به یاد می ماند و شما با همان صحبت هایی که بیان می کنید شناخته می شوید. همچنین برای داشتن یک سخنرانی خوب باید محتوای خود را جذاب کنید و آن را با چاشنی های متفاوت و رنگارنگ بیارایید.

   پس اطمینان حاصل کنید که سخنرانی‌تان علاوه بر یک شروع انفجاری، یک پایان تأکیدی، مثبت و رضایت‌بخش داشته باشد نه اینکه چون وقت کم آورده‌اید سخنرانی را متوقف کنید. اگر اطمینان حاصل کنیم که بهترین هستیم، همیشه به یاد آورده خواهیم شد.

اضافه کردن چاشنی برای ایجاد علاقه

   با اضافه کردن چاشنی، سخنرانی‌تان را زنده کنید، اطمینان حاصل کنید آنچه را برای گفتن انتخاب می‌کنید به هدفتان مربوط و با آن متناسب باشد. اثربخش‌ترین این روش‌ها شامل:

  • مطالعات موردی

  • مثال‌ها

  • تصاویر

  • داستان‌ها و حکایت‌ها

  • شوخ‌طبعی‌ها

  • استعاره‌ها و نقل‌قول

  • تعاریف

  • ارائه مدارک و لوح تقدیر به مشتری یا مراجع

چاشنی سخنرانی

  یادگیری حضار

   موضوع سخنرانی‌تان هر چه باشد می‌توانید راهی پیداکرده تا اینکه واقعیات را زنده کنید. اضافه کردن جزئیات اطلاعات را قطعاً به‌یادماندنی‌تر، گیراتر و جذاب‌تر می‌کند. حضار به بصری (دیدن)، شنیداری (شنیدن)، کیناستتیک (احساسات) تقسیم می‌شوند که باید در سخنرانی به آن‌ها پوشش داده شود و برای تمامی آن ها برنامه ای داشته باشید که هر کسی بتواند سهمی از سخنرانی شما داشته باشد و بهره ببرد.

یادگیری

  انباشت چاشنی

   انباشت چاشنی پیام‌هایتان را فوق‌العاده قدرتمند می‌کند و به یادآوردن را برای حضار، راحت‌تر می‌نماید. انباشت کردن مثل پشت سر هم چکش زدن است. هر نوع چاشنی تأثیری افزایشی دارد. این‌چنین است که باعث می‌شوید ایده‌ها چنان باقدرت تثبیت شوند که حضار راه دیگری نداشته باشند جز اینکه آن ایده آل را با یاد بیاورند.

 

♥هر روز بهترین خود باشیم♥

سمیرا براهوئی

درباره نویسنده

سلام سمیرا براهوئی هستم. هدفم از سایت فن بیان خوب ارائه مطالبی است که باعث بشه با داشتن فن بیانی خوب و شناخت همدیگر، پرقدرت و موثر در جامعه ظاهر شویم و بتوانیم در این عصر ارتباطات، بهترین روابط را در محل کار، زندگی و جامعه برقرار کنیم. هر روز بهترین خود باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *