هنرمندانه بقاپید2

کپی کردن

هنرمندانه بقاپید

   سلام دوست من در مقاله قبل هنرمندانه بقاپید1 با شما راجع به 5 چیزی که هیچ کس درباره‌ی خلاق بودن به شما نخواهد گفت، صحبت کردم و در این مقاله راجع به 5 مورد دیگر، که در مجموع 10 مورد خواهد شد صحبت می کنم.

تمام کسانی که نمی‌خواهند کپی‌برداری کنند هیچ‌چیزی تولید نخواهد کرد. “سالوادرو دالی

 • کار خوب خلق کنید و آن را به اشتراک بگذارید.

 • منطقه جغرافیایی، زیاد برای ما مهم نیست.

 • مهربان باشید!

 • کسل‌کننده باشید.

 • خلاقیت، جداسازی است.

مورد 6: یک راز است.

کار خوب خلق کنید و آن را به اشتراک بگذارید.

   در کارتان خیلی زود یاد می‌گیرید که بسیاری از مردم جهان اهمیتی نمی‌دهند که شما به چه فکر می‌کنید. ناراحت کننده است نه، ولی درست است. همان طور که استیون پرسفیلد، نویسنده می‌گوید: این‌طور نیست که مردم پست‌فطرت و ظالم باشند، تنها سرشان شلوغ است.
   این بی‌توجهی مردم نسبت به ایده‌های شما، در واقع چیز خوبی است، زیرا شما تنها پس از اینکه واقعاً کار خوبی خلق کردید، دوست دارید به شما توجه کنند. پس در شروع، ابهام خوب است. از گمنامی‌تان تا وقتی نوبتان می رسد، لذت ببرید و از آن سودجویید. پس کار خوب خلق کنید و آن را به اشتراک بگذارید.

برای این منظور باید 2 تا کار را انجام دهید:

 • روی بعضی از چیزها تمرکز کنید.
 • دیگران را نیز دعوت کنید تا با شما به آن‌ها دقت کنند.

اشتراک گذاری مطالب

 

   مردم عاشق زمانی هستند که شما رازتان را بیرون می‌ریزد، بعضی اوقات اگر خبره نیز باشید با خرید آنچه برای فروش گذاشته‌اید شما را تشویق می‌کنند. برای شروع می‌توانید در اینترنت آنلاین باشید. اما نکته مهم این است که بیاموزید کد نویسی کنید. یاد بگیرید که یک وب‌سایت یا یک وبلاگ بسازید. توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی را بشناسید. با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید.
   اگر نگران این هستید که رازتان را بیان کنید دزدیده شود، می‌توانید نقطه‌هایی را به اشتراک بگذارید اما آن‌ها را به هم وصل نکنید. این انگشت شماست که باید دکمه‌ی انتشار را فشار دهد.

 

مورد 7 خلاق بودن: منطقه جغرافیایی، زیاد برای ما مهم نیست.

   دنیای خودتان را بسازید. اگر دنیای را که در آن زندگی می‌کنید، دوست ندارید، می‌توانید دنیای خودتان را پیرامون خودتان بسازید. خودتان را با کتاب و چیزهایی که دوست دارید، محصور کنید. چیزهایی را روی دیوار آویزان کنید و دنیای خودتان را بسازید.
   فرانتس کافکا در جایی نوشته است: لزومی ندارد خانه را ترک کنید، پشت میزتان بنشینید و گوش دهید. نه حتی این که گوش دهید، فقط صبر کنید. صبر هم نکنید، تنها و ثابت بمانید. تمام دنیای خود را عرضه خواهید کرد.
   برای این منظور تمام چیزی که به آن احتیاج دارید، کمی فضا و زمان است. فضایی برای کار و زمانی برای انجام دادن آن. کمی تنهایی خودساخته و اسارتی مقطعی. از اسارت بین چیزهایی که به آن‌ها علاقه دارید لذت ببرید. همیشه یک کتاب، یک خودکار و یک دفترچه یادداشت با خودتان داشته باشید.

دفترچه یادداشت

   نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که جایی که در آن زندگی می‌کنید، تأثیر بزرگی بر کار ما می‌گذارد. ذهن شما با چیزهایی که هر روز در اطرافتان هستند، احساس راحتی زیادی می‌کند. لازم است تا آن احساس را برعکس کنید. باید زمانی را در جایی دیگر بگذرانید؛ مثلاً بین مردمی که کارهایی متفاوت از شما انجام می‌دهند. مسافرت، جلوه‌ی دنیا را در نظرتان تازه‌تر می‌کند و باعث می‌شود ذهن ما جدی تر کار کند. یادتان باشد همه این‌ها به سلیقه شما بستگی دارد.

مورد 8 خلاق بودن: مهربان باشید!

   یادتان باشد دنیا یک شهر کوچک است. پس دوست پیدا کنید، مهربان باشید و دشمنانتان را فراموش کنید. این یک قانون طلایی است و یک درس مهم برای یادگیری.

    کوئیست لاو می‌گوید: تنها نقطه مهم در چرخه‌ی زندگی من، انسان‌هایی هستند که از آن‌ها می‌آموزم.

   مطلب ورودی نامطلوب، خروجی نامطلوب را یادتان هست؟ هنرمندانه بقاپید1 شما درست مانند افرادی که پیرامون خود جمع کرده‌اید، خواهید بود. پس کنار افراد بااستعداد قرار گیرید، به کاری که انجام می‌دهید و به چیزی که به آن مرتبط هستید، دقت کنید. برای این منظور احتیاج دارید به:

 • کنجکاوی
 • مهربانی
 • استقامت و بنیه
 • و کمی تمایل به این که ابله به نظر بیایید.

مهربان بودن

مک لئود می‌گوید: بهترین شیوه برای گرفتن تأیید، بی‌نیازی از آن است.

   اگر واقعاً کار کسی را دوست دارید، بهتر است نیازی به پاسخ از سوی آنان نداشته باشید. چیزی خلق کنید و آن را به قهرمانتان تقدیم نمایید. چیزی که اهمیت دارد این است که شما قدردانی‌تان را بدون چشمداشت انجام دادید و دیگر این که جدای از قدردانی، کار جدیدی خلق می‌کنید.
   اما نکته‌ای که نباید فراموش کنید این است که وقتی کارتان را جهانیان نشان می‌دهید، هیچ کنترلی روی واکنشی که مردم نسبت به آن دارند، نخواهید داشت.

کریگ دامروئر گفته: هنر مدرن= می‌توانستم آن را انجام دهم+ اره، ولی انجام ندادی.

   یک ترفند برای این کار وجود دارد و آن به بسیار کار کردن است تا دیگر مجالی برای توجه به این مسائل حاشیه ای نداشته باشید. زندگی به تنهایی یک تجارت است که اغلب با از بین بردن شور و شوق و مردود سازی‌ها پر شده. اما وقتی مردم در مورد کار شما چیزهای خوب می‌گویند، باز هم عاملی انرژی‌بخش و قدرتمند است. پس آنچه که به عنوان تقدیر و تشکر برای شما فرستاده می‌شود نگهداری کنید. در افتخارات گذشته گیر نکنید، اما وقتی روزهای تاریک فرامی‌رسد و به انرژی نیاز دارید می‌توانید به آن‌ها نگاه کنید و سپس به کارهایتان را بپردازید.

مورد 9 خلاق بودن: کسل‌کننده باشید.

 

گوستاو فلوبرت می‌گوید: در زندگی‌تان، مرتب و منظم باشید تا در کارتان سرسخت و با اصالت باشید. اما کسل بودن تنها راه، برای اتمام کارهاست.

   چیزی که هست این است: خلاق بودن، انرژی زیادی می‌گیرد. اگر آن انرژی را برای چیزهای دیگر هدر دهید. انرژی کافی برای خلاق بودن نخواهید داشت.
   نکته بسیار مهم برای خلاق بودن این است که یک خدمت در حق خودتان بکنید: درباره‌ی پول و مسائل مالی بیشتر بیاموزید. از دین و قرض دوری کنید. به دنبال یک کار با درآمد خوب باشید که منابع مالی شما را تأمین کند و شما نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید تا بتوانید در مسیر انسان‌های دیگر قرار گیرید و از آن‌ها یاد بگیرید و دزدی کنید.
   اما کار دائم یک بدی هم دارد و آن این است که وقت شما را می‌گیرد. اما شما می‌توانید زمان مناسبی را برای خلاق بودن برنامه‌ریزی کنید.

 ایستایی مرگ خلاقیت است. باید در یک کار جاری و منظم قرار بگیرید.

    یک راه حل وجود دارد برای هر کاری برنامه‌ریزی کنید و آن را به موقع انجام دهید. کارها در زمانی که در دسترس هستند به انجام می‌رسند. همچنین می‌توانید برای خود یک تقویم درست کنید، این اهداف شما را محکم می‌کند. شما را در مسیر نگه می‌دارد. هر روز بر طبق تقویم پیش روید و نگذارید این زنجیره پاره شود. یادداشت‌های خود را نیز هر روز ثبت کنید.          نگهداری اطلاعاتی که نشان می‌دهد کشتی شما چه مسافتی را طی کرده است. در نهایت خوب ازدواج کنید. همراه خوب، پایه‌ی شما را محکم می‌کند.

کسل بودن
و 10 مورد خلاق بودن: خلاقیت، جداسازی است.

   شیوه‌ی فائق آمدن بر سد خلاقانه، این است که به سادگی برای خودتان محدودیت‌هایی وضع کنید. به نظر متناقض می‌آید، ولی به کار خلاقانه تبدیل می‌شود، محدودیت‌ها معنای آزادی می‌گیرند. بدون هیچ سرمایه‌ای یک تجارت راه بیندازید. همین حالا با زمان، فضا و مواد اولیه‌ای که دارید، چیزی خلق کنید.

محدودیت‌های واقعی شما را به سوی بهترین کار سوق می‌دهد.

این که به خودتان بگویید تمام زمان‌های دنیا، تمام پول‌های دنیا، تمام رنگ‌های جعبه رنگ و تمام چیزهایی را که می‌خواهید، در اختیاردارید، تنها خلاقیت را می‌کشد. “جک وایت

   به یاد داشته باشید چیزی که ما را جذاب و جالب می‌کند، چیزی نیست که تنها تجربه کرده‌ایم، بلکه شامل آن چیزی هم که تجربه نکرده‌ایم، می‌باشد. در نهایت، خلاقیت تنها چیزهایی نیست که انتخاب می‌کنیم تا ارائه دهیم. چیزهایی است که انتخاب می‌کنیم تا از آن‌ها چشم بپوشیم. پس هوشمندانه انتخاب کنید و سرگرم باید.

خلاقیت داشتن
آنچه یاد گرفتیم:

 • قدم بزنید و صحبت کنید.
 • فایل کشویی محکم و سفت راه بیندازید.
 • به کتابخانه بروید.
 • یک دفترچه‌ی یادداشت تهیه کنید و از آن استفاده کنید.
 • یک تقویم برای خودتان تهیه کنید.
 • نوشتن کتاب شرح روزانه‌ی خود را شروع کنید.
 • یک کپی از این کتاب را در جای دیگر نگه‌دارید.
 • یک وبلاگ و… درست کنید و به نوشتن در آن بپردازید.
 • و یک چرت کوچولو بزنید.

♥هر روز بهترین خود باشیم♥

سمیرا براهوئی

منبع نوشته:کتاب هنرمندانه بقاپید

درباره نویسنده

سلام سمیرا براهوئی هستم. هدفم از سایت فن بیان خوب ارائه مطالبی است که باعث بشه با داشتن فن بیانی خوب و شناخت همدیگر، پرقدرت و موثر در جامعه ظاهر شویم و بتوانیم در این عصر ارتباطات، بهترین روابط را در محل کار، زندگی و جامعه برقرار کنیم. هر روز بهترین خود باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *