مخاطب ما

     مخاطب ما

   دوست من بهترین سخنرانی‌ها سخنرانی‌هایی هستند که محوریت آن‌ها با حضار باشد. این بدان معناست که پیام و نحوه‌ی بیان آن به خواسته‌ها، نیازها، علایق و دغدغه‌های حضار بپردازد و اشاره داشته باشد. در مورد حضار خود تحقیق کنید و اطلاعات فراوان به دست آورید. اطمینان حاصل کنید که سخنرانی‌تان حضار محور است.

   نیک مورگان در کتاب عالی خود “اتاق را به کار گرفتن” تصریح می‌کند که سخنرانان موفق بیش از هر چیزی به حضارشان فکر می‌کنند.  او می‌گوید: پیوندهای فکری، هیجانی و فیزیکی که یک سخنران خوب می‌تواند با حضار برقرار کند اهمیت حیاتی دارد.

   پس برای اینکه با حضار در هر سطحی ارتباط برقرار کنید کاری که باید انجام شود این است: تا آنجا که می‌توانید در مورد آن‌ها اطلاعات کسب کنید و انتظارات و نگرش‌های آن‌ها را در نظر بگیرید.

اطلاعات حضار

   شما باید بدانید حضار چه  کسانی هستند؟ انتظارات آن‌ها چیست؟ آن‌ها چه اطلاعات و شناخت و آگاهی‌ای از زمینه مورد نظر شما دارند؟ و نگرش آن‌ها چیست؟

  هر چه اطلاعات شما بیشتر باشد قادر خواهید بود رویکردتان را تنظیم نمایید تا نیازهای خاص آن‌ها را برآورده کنید. موارد شامل:

  • محدوده‌ی سنی

  • ترکیب جنسیتی

  • تحصیلات

  • شغل

  • ملیت

  • زمینه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی

  • تأثیرگذاری مخاطب

  • تصمیم گیرندگان

درک حضار

هر کس در سخنرانی‌تان حضور پیدا می‌کند یک فرد است. این را هیچ‌وقت فراموش نکنید.

انتظارات حضار

   وقتی افراد در یک سخنرانی حضور پیدا می‌کنند، در مورد اینکه چه چیزی قرار است روی دهد انتظارات متعددی داند. هر وقت می‌توانید، بگذارید حضار بدانند در نظر دارید چه مطالبی را پوشش دهید، سخنرانی چقدر طول خواهد کشید، رویکردتان چه خواهد بود و…

نگرش حضار

   یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در رابطه با حضار باید در نظر بگیرید نگرش حضار است. اگر قضاوت اشتباهی در مورد آن داشته باشید خیلی زود شکست خواهید خورد. پس به‌راحتی می‌توان برای کسانی که با رضایت به جلسه‌ی سخنرانی آمده‌اند صحبت کرد. آن‌ها متوجه، علاقه‌مند و درگیر هستند. اما کسانی که ترجیح می‌دهند جای دیگری باشند ممکن است مقاومت کنند.

   اگر می‌خواهید پیامتان را منتقل کنید، جلب حمایت و موافقت آن‌ها ضروری است. اینکه حضار چه حال و هوایی دارند به چند عوامل ازجمله روزی که سپری کرده‌اند بستگی دارد. بااین‌حال در اکثر موارد شما با آمیزه‌ای از هیجانات مواجه می‌شوید و نشانه یک سخنران خوب این است که همه را جذب و علاقه‌مند به سخنان خود کند.

نگرش حضار

نکته مهم

   آنچه مهم است پیام شماست. با آگاهی از اینکه حضار با جنبه‌ای از سخنتان موافق نیستند می‌توانید مباحثات قانع‌کننده‌ای را از قبل آماده کنید. خیلی چیزها به موقعیت، اعتبار و صلاحیتتان بستگی دارد.

 

♥هر روز بهترین خود باشید♥

سمیرا براهوئی

ادامه دارد…

درباره نویسنده

سلام سمیرا براهوئی هستم. هدفم از سایت فن بیان خوب ارائه مطالبی است که باعث بشه با داشتن فن بیانی خوب و شناخت همدیگر، پرقدرت و موثر در جامعه ظاهر شویم و بتوانیم در این عصر ارتباطات، بهترین روابط را در محل کار، زندگی و جامعه برقرار کنیم. هر روز بهترین خود باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *