عادت مثبت

عادت مثبت

تنها عامل پیشرفت واقعی خودتان هستید

  دوست من زندگی شما مجموعه‌ای از انتخاب‌های کوچک و لحظه‌به‌لحظه است. همه دستاوردهای شما نتیجه انتخاب‌ها و اقدامات کوچکتان است پس با تغییر این انتخاب‌ها می‌توانید باقدرتی باورنکردنی فرمان زندگی‌تان را در دست بگیرید. همه این اقدامات کوچک، گام‌به‌گام سرنوشت شمارا تشکیل خواهد داد و به عادت بدل می‌گردند.

عادات کهنه

   درواقع هرچقدر عادت‌ها کهنه‌تر باشند عمیق‌تر خواهند شد و در جان و روان فرد ریشه می‌دوانند. بالطبع از بین بردن آن‌ها هم سخت‌تر می‌شود. تا جایی که حتی فکر این کار هم به ذهن کسی خطور نمی‌کند.

ارسطو معتقد است ماهمانی هستیم که مکرراً انجام می‌دهیم.

   رفتاری اکتسابی

   در لغت‌نامه واژه عادت را این‌گونه معنا کرده‌اند: رفتاری اکتسابی که در فرد نهادینه‌شده و غیرارادی می‌شود. عادت‌ها کمک می‌کند که برای کارهای روزمره کمترین انرژی را صرف کرده و فکرمان را درگیرش نکنیم. دوست من پس، ازاین‌رو می‌توانیم برای تمرکز روی امور مهم‌تر زندگی وقت بگذاریم. همه افراد موفق یک خصلت مشترک دارند و آن‌هم عادت‌های مثبت و سازنده است. به‌واسطه عادت‌های خوب در مسیر مناسب قرار می‌گیرند تا به آگاهی و هوش بهتر برسند.

عادت مثبت

 رفتار غیر ارادی

   هر رفتاری اعم از خوب یا بد با تمرین و تکرار در طول زمان غیرارادی می‌شود. بااین‌حال اگر بخواهیم می‌توانیم آن را تغییر دهیم. هرکدام که به نفعتان نیست فراموش کنید. همه ما ادعا می‌کنیم که منطقی هستیم پس چرا اسیر عادت‌های غیر منطقی هستیم؟ ما دوست داریم، درواقع نیاز داریم که خشنودی‌های آنی داشته باشیم و همین موضوع نقطه‌ی ضعفی شده که ما را به انفعالی‌ترین موجودات تبدیل می‌کند. اگر رفتارهای بد بلافاصله تأثیرشان را نشان دهند مهارت نه گفتن را هم خیلی ساده می‌آموزیم.

جادوی خود را پیدا کنید

   یک عادت کوچک که اصلاً برایش اهمیتی قائل نیستیم می‌تواند شمارا کیلومترها از مسیر موردنظرتان دور کند. جادوی خود را پیدا کنید، عادت‌های مخرب مانند یک خرس خاکستری گرسنه هستند که برای مقابله با آن‌ها ابزاری قدرتمند نیاز دارید. وقتی پشتکارتان دررسیدن به هدف مطلوب پاسخگو نیست مشکل از کمبود اراده نیست! انتخاب شما برای توفیق یافتن در کارها کافی نبوده و باید بدانید چه چیزهایی که شمارا در این راه استوار یا مانع حرکتتان می‌شود.

عادت بد

تلاش، تلاش و تلاش

   عاقلانه‌ترین انتخاب‌ها، آن‌هایی است که با اهداف و امیال درونی‌تان همسو باشند. به‌عبارت‌دیگر باید چیزی را در رؤیاهایتان بپرورانید که بدانید چرا در پی رسیدن به آن هستید. ماهیت و چرایی اهدافتان را مشخص کنید اگر می‌خواهید پیشرفت قابل‌توجهی به دست آورید باید دلیل قانع‌کننده‌ای برای خودتان داشته باشید. باید بتوانید برای سال‌های پیاپی بخواهید، تلاش، تلاش و تلاش کنید. بنابراین شناخت علت اهدافتان حیاتی است.

پس:

بهترین سال عمرتان را رقم بزنید، راه‌حلی ثابت‌شده برای نیل به اهداف بزرگ

شما می توانید، شک نکنید♥

♥هر روز بهترین خود باشید♥

سمیرا براهوئی

ادامه دارد…

درباره نویسنده

سلام سمیرا براهوئی هستم. هدفم از سایت فن بیان خوب ارائه مطالبی است که باعث بشه با داشتن فن بیانی خوب و شناخت همدیگر، پرقدرت و موثر در جامعه ظاهر شویم و بتوانیم در این عصر ارتباطات، بهترین روابط را در محل کار، زندگی و جامعه برقرار کنیم. هر روز بهترین خود باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *