صبح جادویی

راهبرد بیدارباش پنج‌دقیقه‌ای

   سلام دوستان من در مقاله قبل (تمرینات جادویی) راجع به این موضوع صحبت شد که صبح می تواند آغازی برای موفقیت باشید و حال برنامه ای فوق العاده را برای بیدارباش اجرا کنید. فقط 5 دقیقه است، پس جای هیچ تنبلی نیست.

 

♦دقیقه اول: قبل از خواب افکار و نیات خود را تعیین کنید. برای صبح روز بعد انتظار مثبتی به و جود آورید و قبل از خواب کلمه مناسب و دقیق و قدرتمند تکرار کنید، کلمات تأکیدی مثبت استفاده کنید.

♦دقیقه دوم: از جای خود حرکت کنید و به آن‌طرف اتاق بروید و صدای زنگ ساعت را قطع کنید. وقتی مجبور می‌شوید از رختخواب خارج شوید انگیزه بیدار شدن شما افزایش می‌یابد.

♦دقیقه سوم: دندان‌هایتان را مسواک بزنید.

♦دقیقه چهارم: یک لیوان پر آب بنوشید. آب‌رسانی در ابتدای صبح مهم است.

♦دقیقه پنجم: لباس بپوشید و ورزش کنید یا به حمام بروید.

 

   بدون توجه به این‌که کدام را انتخاب می‌کنید، وقتی این پنج مرحله را انجام دادید، انگیزه بیداری شما آن‌قدر بالا می‌رود که آماده انجام کارهای صبح جادویی می‌شود.

   بیدار شدن به انگیزه بالا نیاز دارد. وقت را از دست ندهید. از همین امشب با استفاده از برنامه تکرار جملات تأکیدی قبل از خواب، دورتر از تخت قرار دادن ساعت، قرار دادن یک لیوان در کنار تخت و دو مرحله دیگر راهبرد پنج‌دقیقه‌ای را شروع کنید.

توقف ناپذیر شوید

   حالا چگونه در طول 30 روز از فردی کم‌تحمل به فردی توقف‌ناپذیر تبدیل شوید؟

 

◊روزهای 1 تا 10: موارد تحمل‌ناپذیر. در این وضعیت انجام هر فعالیتی به تلاش زیاد نیاز دارد و زود بیدار شدن هم جزء همین فعالیت‌هاست. شما با عادت‌های که در طول سال‌ها به هویت شما تبدیل‌شده‌اند می‌جنگید. در این مرحله ذهن بر ماده تأثیر می‌گذارد، پس تلاش کنید و محکم به این عادت‌های مفید بچسبید.

◊روزهای 11 تا 20: احساس ناراحتی. در این مرحله بدن و ذهن شما به زودتر بیدار شدن عادت می‌کند اما هنوز به هویت شما تبدیل نشده است. هرروز باید زود بیدار شوید.

◊روزهای 21 تا 30: حال نه‌تنها بیدار شدن تبدیل به عادت شده بلکه بخشی از هویت شما شده است.

 

 تونی رابینز می‌گوید: چه زمانی موقع انجام کارهاست؟ همین حالا!! پس سریع اقدام کنید

   تمرینات زندگی‌بخش عادت‌هایی هستند که صبح‌ها وضعیت کار وزندگی شمارا متحول می‌کنند! این تمرینات ساده هستند اما به شما کمک می‌کند زندگی خود را به‌طور مؤثر برنامه‌ریزی و اداره کنید.

 

♥هر روز بهترین خود باشیم♥

سمیرا براهوئی

ادامه دارد…

منبع نوشته:کتاب صبح جادویی برای نتورک ها

درباره نویسنده

سلام سمیرا براهوئی هستم. هدفم از سایت فن بیان خوب ارائه مطالبی است که باعث بشه با داشتن فن بیانی خوب و شناخت همدیگر، پرقدرت و موثر در جامعه ظاهر شویم و بتوانیم در این عصر ارتباطات، بهترین روابط را در محل کار، زندگی و جامعه برقرار کنیم. هر روز بهترین خود باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *