سنگفرش طلا

کیم وو چونگ

آیا شما کیم وو چونگ را می شناسید؟ می دانید او کیست و چه می کند؟

   شما باید باکیم وو چونگ آشنا شوید؛ نه‌تنها به این دلیل که پسربچه فقیری بود که با تلاش و کوششی وصف‌ناپذیر، گروه صنعتی دوو را با بیش از 25 میلیارد دلارفروش سالیانه تأسیس کرد و یا به این دلیل که رهبران جهان، نبوغ افسانه‌ای او را در کار و تجارت ستوده‌اند؛ شما می‌بایست با وی آشنا شوید، زیرا سرگذشت وی مجموعه‌ای از راهنمایی‌های خلاقانه و کاربردی درراه رسیدن به موفقیت در کار وزندگی است.

کار یا تفریح

   کیم ووچونگ همیشه کار را بهتر از تفریح می‌داند و عقیده دارد نباید پول را فدای تفریح کرد. همین عقاید نئوکنفوسیوسی وی بود که باعث مطرح‌شدن کره به‌عنوان قدرت برتر صنعتی شد. کیم این قدرت را دارد تا مشکلات را تبدیل به موفقیت کند. او پروژه‌هایی را در دست می‌گیرد که با تغییر دولت یک کشور تغییری در آن به وجود نمی‌آید. او از انجام کارهایی که دیگران آن را غیرممکن می‌داند لذت می‌برد. کیم نهاد وطن‌پرستی و عقاید کنفوسیوسی است. او به مدیران خود قدرت اعمال‌نظر و استقلال کافی می‌دهد. سیاست کیم بر اساس احترام و تعهد به مشتری پایه‌گذاری شده است. کیم باتجربه مدیریتی‌اش و سرمایه در جهت حفظ شرکت‌ها تلاش می‌کند. سازندگی مسئله است که ما باید به آن توجه کنیم.

 

   مردم با رؤیاهایشان دیگر فقیر نیستند و هر کس به‌اندازه آینده آن‌ها را تعیین می‌کند. رؤیا سکان کشتی آماده سفر است و مسیر را تعیین می‌کند. رؤیا باید واقعی و قدرت پرواز به آینده را داشته باشد. پس رؤیاها قدرت ایجاد تغییر در جهان هستند.

لحظه خطر

   باید همیشه موقعیت‌های بحرانی را به چشم لحظه‌های گذران خطر نگاه کنیم. وقتی کسی دچار یاس شود و خوش‌بینی‌اش را از دست بدهد آن زمان لحظه توقف پیشرفت او است، علاوه بر خوش‌بینی باید ازخودگذشتگی هم داشت. باید همیشه جنبه‌های مثبت اتفاقات را دید. ابتدا باید احتمالات را بررسی کرد سپس با در نظر گرفتن سرمایه، نیروی کار، امکانات، تکنولوژی مناسب طرح و سایر نیازها را برطرف و احتمالات را به واقعیت تبدیل کرد. باید فلسفه زندگی  را مشخص کنید و این به معنی خود را وقف کار در جهت پیشرفت و کمک به اجتماعی است که در آن زندگی می‌کنید. پس اگر تنها یک درصد شانس موفقیت در پروژه‌ای وجود دارد یک تاجر موفق باید آن‌یک درصد را جرقه شروع کار ببیند.

محصول تلاش و تجربه

   اندیشه، محصول تلاش و تجربه شخصی است. هر چه قدر تلاش و کار سخت‌تر باشد ذهن انسان مانند رایانه‌ای از تمامی تجربیات شخصی برای مشکلات پیچیده احتمالی استفاده می‌کند. پس جرقه عقاید خلاقانه از کار سخت و فکر زیاد ایجاد می‌شود.

 

   کار کردن بسیار گران‌بهاست و نمی‌توان آن را همیشه با جنبه‌های مادی سنجید. پس کسی که خود را وقف کار و تلاش کرده هیچ‌گاه شکست نمی‌خورد و از آن لذت می‌برد.

   وقتی کاری را شروع کردید خود را غرق در آن کنید. تاریخ ثبت کرده است که موفقیت و قدرتمندی ملت‌ها نتیجه داشتن روحیه بالای پیش‌گامی است و تباهی نتیجه غرور و فرار از مسئولیت است. پس دنیای بزرگی پیش روی پیشگامان کار و تلاش است.

 

♥هر روز بهترین خود باشید♥

سمیرا براهوئی

منبع نوشته:کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست

درباره نویسنده

سلام سمیرا براهوئی هستم. هدفم از سایت فن بیان خوب ارائه مطالبی است که باعث بشه با داشتن فن بیانی خوب و شناخت همدیگر، پرقدرت و موثر در جامعه ظاهر شویم و بتوانیم در این عصر ارتباطات، بهترین روابط را در محل کار، زندگی و جامعه برقرار کنیم. هر روز بهترین خود باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *