راز موفقیت

راز واقعی موفقیت

راز واقعی موفقیت

دوست من تا به حال به این فکر کرده اید که راز واقعی موفقیت چه چیز می تواند باشد؟ در کجا باید دنبالش بگردیم و بدستش بیاوریم؟

 کنفسیوس درباره این راز این چنین پاسخ می دهد: یک سفر هزار فرسنگی تنها با یک گام آغاز می‌شود.

عصر طلائی

   ما در عصری فوق‌العاده‌ای زندگی می‌کنیم. هرگز در طول تاریخ، رسیدن شمار زیادی از مردم به اهدافشان تا این حد امکان‌پذیر نبوده است. فرد در صورتی به هدفش می‌رسید که ماه‌ها و شاید سال‌ها سعی و تلاش می‌کرد. وظیفه شما این است که در آنچه اقتصاددانان “عصر طلائی” بشر نامیده‌اند، به بهترین نحو مشارکت داشته باشید.

عصر طلائی

راز

   تقریباً هرسال افرادی پیدا می‌شوند که با انتشار کتاب‌هایی مانند راز می‌گویند راه سریع و آسانی برای رسیدن به خوشبختی و پول فراوان وجود دارد. بر اساس آن تنها کاری که باید بکنید این است که افکار مثبت داشته باشید تا بتوانید تمام خوبی‌های مورد انتظارتان را به زندگی خود جذب کنید. اما راز واقعی موفقیت این است که اصلاً هیچ رازی در بین نیست. خوشبختی، شادی، سلامتی تصادفی به دست نمی‌آیند، بلکه نتیجه یک طراحی دقیق و حاصل قانون علت و معلول است. بر اساس این قانون، در پی هر علتی، معلولی وجود دارد و همچنین هر معلولی، علت یا عللی دارد.

   موفقیت تصادفی نیست، به شانس بستگی ندارد، بلکه به یک طراحی خوب وابسته است که افراد موفق آن را بارها و بارها انجام می‌دهند.

  اندیشه

   بزرگ‌ترین کشف در تاریخ بشریت این است که اندیشه، علت و شرایط معلول است.این بدین معنی است که افکار شما واقعیت را می‌سازند. دنیای بیرون انعکاسی از دنیای درون شماست. این قانون غیرقابل‌نقض است. هرگز نمی‌توانید برای مدتی طولانی چیزی را در دنیای بیرون به دست آورده و حفظ کنید، مگر در درون برای آن آمادگی داشته و به دستش آورید.

ایده گرفتن

راه میانبر

   گوته می‌گوید برای بیشتر داشتن، باید بیشتر تلاش کنید. به‌عبارت‌دیگر برای داشتن یک زندگی متفاوت، در هر حوضه‌ای باید فردی متفاوت باشید. باید یاد بگیرید، رشد کنید و تجربیاتی را که تحمل و بینش رسیدن به یک زندگی برتر را به شما می‌دهد، به دست آورید و هیچ راه میانبری نیز در کار نیست. این دقیقا دلیل موفقیت تمام افراد موفق است.

متوقف شوید

   در زندگی، اغلب از مسیر خود خارج می‌شوید. اگر دقت لازم را به طراحی و سازمان‌دهی نداشته باشید، زندگی‌تان مجموعه‌ای متشکل از دو قدم به جلو و یک‌قدم به عقب خواهد بود. از زمان آغاز سفر زندگی به‌سوی مقصد، مجبور خواهید شد دست به اصلاحات مداوم بزنید. باید متوقف شوید،به چپ و راست بروید از زیر یا روی موانع عبور کنید و اغلب رد قدم‌هایتان را مجدداً درگذشته دنبال کنید. این موارد، تجربیات ضروری و بنیادی هستند که برای تبدیل‌شدن به فردی با موفقیت‌های پایدار، به آن نیاز دارید.

   زمانی فرد اندیشمندی چنین گفت: موفقیت هدف است، سایر چیزها حواشی است.

متوقف شدن

هدف و برنامه

   برای رسیدن به بهترین‌ها، نیازمند اهداف، برنامه‌ها و طرح‌های مشخصی هستید که شمارا از شخصیت کنونی خود به آنچه می‌خواهید در آینده باشید، برساند. به یک برنامه احتیاج دارید که باید از قبل آماده‌اش کنید، سپس با جرأت و بدن هیچ تضمینی قدم درراه سرنوشت بگذارید. در این راه باید آماده اصلاحات باشید و به‌ویژه باید از قبل تصمیم گرفته باشد که تا زمان رسیدن به هدف و مقصد، به راه خود ادامه خواهید داد.

راز اصلی در عملکرد: حرکت است، اولین گام را بردارید و عمل کنید. باید بر ترس از شکست و ناامیدی غلبه نمایید. باید از محیط آسایش و راحتی خود به محیط زحمت و سختی بروید.

 

پرواز را آغاز کن دوست من:

   دوازده مرحله وجود دارد که اگر آن‌ها در پیش بگیرید، سفری شادتر و سالم‌تر خواهید داشت و می‌توانید کنترل کامل زندگی‌تان را به دست گرفته و تمام قدرت ذهنی خود را فعال کنید و به فردی تبدیل شوید که می‌خواهید باشید.

 

♥هر روز بهترین خود باشید♥

سمیرا براهوئی

ادامه دارد…

درباره نویسنده

سلام سمیرا براهوئی هستم. هدفم از سایت فن بیان خوب ارائه مطالبی است که باعث بشه با داشتن فن بیانی خوب و شناخت همدیگر، پرقدرت و موثر در جامعه ظاهر شویم و بتوانیم در این عصر ارتباطات، بهترین روابط را در محل کار، زندگی و جامعه برقرار کنیم. هر روز بهترین خود باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *