کپی نکنید!

پیش به سوی موفقیت

کپی نکنید

   زمانی که کار را شروع کردید از دیگران کپی نکنید. زمانی که این کار را انجام می‌دهید. خود را از درک مفهوم محروم می‌کنید. به کار دیگران نگاه کنید و از آن‌ها ایده بگیرید ولی در نهایت کاری مخصوص خودتان ارائه دهید. کاری که تحت هر شرایط مال شماست. نگاه کنید! اگر بخش عمده‌ای از کار را دیگری دارد انجام می‌دهد شما در حال کپی کار هستید.

دیگران از شما تقلید می کنند

   اگر شما آدم موفقی شوید دیگران سعی کنید از شما تقلید کنند. این مسئله‌ای نیست به شما آسیبی نمی‌رسد اگر بخشی از محصول یا خدماتتان شوید. روش منحصر به فرد تفکر خود را به چیزی که می‌خواهید بفروشید تزریق کنید. و محصول خود را تقلید ناپذیر کنید. خودتان را در محصولتان و هر چیزی در ارتباط با آن جاری کنید.

همکاری با رقبا

افشای راز رقیب 

   اگر فکر می‌کنید رقیبی دردسرساز است آن را افشا کنید. در این صورت افرادی که با شما موافق هستند جانب شما را می‌گیرند. داشتن یک دشمن، داستان شخصی فوق‌العاده ای برای شما می‌سازد و در نتیجه برای جلب توجه و دیده شدن راه خوبی است.

به بن بست می‌خورید

جنگ سرد

   اگر وارد ذهنیت جنگ سرد شوید و در رقابت خود را دست بالا بگیرید. پس اگر می‌خواهید رقبای خود را شکست دهید، از آن‌ها کمتر باشید و خود را دست پایین بگیرید تا در مقابل مسائل پیش‌آمده به راحتی بتوانید خود موقعیت را تغییر دهید. می‌توانید چند قابلیت محدود، اما باکیفیت داشته باشد تا بتوانید در مسیر موفقیت قرار بگیرید.

توجه نکنید!

   به هر کاری که رقبا انجام می‌دهند نیز توجه نکنید بلکه به جای آن بر خودتان متمرکز شوید و خودتان و محصولتان را بهبود ببخشید. بهتر است برای چیزی بجنگید که آن را باور دارید، حتی اگر شکست بخورید. باور و اعتقاد قلبی به خودتان و محصولی که تولید می‌کنید داشته باشید تحت هیچ شرایطی دست از تلاش بر نخواهید داشت.

 

♥هر روز بهترین خود باشیم♥

سمیرا براهوئی

 

درباره نویسنده

سلام سمیرا براهوئی هستم. هدفم از سایت فن بیان خوب ارائه مطالبی است که باعث بشه با داشتن فن بیانی خوب و شناخت همدیگر، پرقدرت و موثر در جامعه ظاهر شویم و بتوانیم در این عصر ارتباطات، بهترین روابط را در محل کار، زندگی و جامعه برقرار کنیم. هر روز بهترین خود باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *