دوباره فکر کن 2

فرهنگ یک رفتار است نه یک حرف

فرهنگ

   یک فرهنگ را شما نمی‌سازید، فرهنگ خودش ساخته می‌شود. فرهنگ محصول جانبی رفتار پایدار است. اگر افراد را به مشارکت تشویق کنید، این مشارکت تبدیل به فرهنگ شما می‌شود و… .

فرهنگ رفتار است، نه حرف.

فرهنگ

   در یک کسب‌وکار اگر شرایط تغییر کند، تصمیم‌های شما هم می‌تواند تغییر کند. چون تصمیم‌ها موقتی هستند. راه‌اندازی یک محصول یا خدمات، خود به اندازه کافی دشوار هست، شما دشوارترش نکنید. توانایی تغییر مسیر یکی از مزایای بزرگ، کوچک بودن است. در مقایسه با رقبای بزرگ‌تر شما قابلیت بیشتری برای ایجاد تغییرات سریع و  وسیع دارید.

   محیط کار نیز بیش از آنچه که فکر می‌کنید بر انجام کار عالی تأثیرگذار است. افراد منتظر انجام کارهای خوب هستند. فقط باید به آن‌ها فرصت داد. محیط کار ویژه یعنی فضایی آکنده از اعتماد، استقلال و مسئولیت. محیط‌های عالی برای افرادی است که کار انجام می‌دهند و به چگونگی انجام کار احترام قائل‌اند.

کسب و کار

   حال که یک محیط مناسب برای افراد محیا کردید به این نکته هم توجه داشته باشید که افراد به سرگرمی نیز احتیاج دارند. به کارمندان اعتماد داشته باشید. شما و کارمندانتان به ساعت‌های بهتر احتیاج دارید، نه ساعت‌های بیشتر. جمله مشهوری می‌گوید: اگر می‌خواهید کاری انجام شود، آن را از پرمشغله‌ترین فردی که می‌شناسید بخواهید. شما به افراد پرمشغله نیاز دارید؛ ولی شرکت را سروقت تعطیل کنید.

در کسب و کارتان خودتان باشید.

   از چیزی که هستید نترسید. با مشتریان نیز به همان شیوه‌ای که با دوستان خود صحبت می‌کنید، حرف بزنید. از عبارات نامفهوم دوری کنید. فقط ارتباط برقرار کنید! وقتی برای هدف مشخصی می‌نویسید، احتمال موفقیت شما بیشتر است.

   اما برخی کلمات چهار حرفی هستند که هیچ‌گاه نباید در کسب‌وکار از آن‌ها استفاده کنید. این کلمات جلوی برقراری ارتباطات سالم را می‌گیرند. و باعث تأخیر پروژه می‌شوند. شامل: نیاز، نمی‌توانم، آسان، باید، صرفاً، تنها، سریع و هرچه زودتر.  این‌ها یافتن راه حل را دشوار می‌کنند. آن‌ها با قرار دادن دو چیز مسلم در برابر یکدیگر، شما را به حاشیه می‌برد.

 

♥هر روز بهترین خود باشیم♥

سمیرا براهوئی

 

 

 

منبع نوشته:کتاب دوباره فکر کن

درباره نویسنده

سلام سمیرا براهوئی هستم. هدفم از سایت فن بیان خوب ارائه مطالبی است که باعث بشه با داشتن فن بیانی خوب و شناخت همدیگر، پرقدرت و موثر در جامعه ظاهر شویم و بتوانیم در این عصر ارتباطات، بهترین روابط را در محل کار، زندگی و جامعه برقرار کنیم. هر روز بهترین خود باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *