تغییر و ایجاد عادت

تغییر عادت

   سلام دوست من در نوشته عادت مثبت راجع به این صحبت شد که همه دستاوردهای ما نتیجه انتخاب‌ها و اقدامات کوچکمان است پس با تغییر این انتخاب‌ها می‌توانیم باقدرتی باورنکردنی فرمان زندگی‌مان را در دست بگیریم. در این مقاله هم راجع به راهبردهایی برای تغییر عادت های بد و ایجاد عادت های خوب صحبت می شود.

   5 راهبرد مفید در جهت تغییر عادت‌های بد:

1. کشف محرک‌ها: چه چیز، چه وقت، چه کس و کجا

2. پاک‌سازی منزل: از هر چیزی که می‌خواهید عادتان را ترک کنید.

3. جایگزین کردن: عادت‌های بهتر به‌جای عادت‌های بد و از آن لذت ببرید.

4. شروع آرام: بسیاری از عادت‌های بد چنان قدیمی و ریشه‌دار هستند که برای تغییرشان باید از همین گام‌های کوچک و ساده شروع کنیم تا موفق شویم. باید کمی به خودمان زمان بدهیم.

5. بپرید: همه آدم‌ها برای موفقیت روش یکسانی ندارند. برای بعضی ایجاد تغییرات در شیوه‌های زندگی آسان‌تر از حذف عادت‌های بد است. شما خودتان باید بهترین راهکار را بیابید. همه انسان‌ها توانایی سازگاری با تغییرات رفتاری جدید را در خوددارند و می‌توانند به‌سرعت ازلحاظ روانی و فیزیکی با شرایط جدید همگام شوند. بعضی وقت‌ها باید یک‌دفعه به داخل آب شیرجه زد، آرام وارد شدن دیگر جواب نمی‌دهد.

 

اقدامک: موارد بالا را در زندگیم اجرایی می کنم.

عادن منفی

   حالا که توانستید عادت‌های بد را از زندگی‌تان حذف کنید لازم است انتخاب‌هایتان را به‌سوی رفتارهای مثبت هدایت نمایید. همه این کارها به پیگیری و مداومت احتیاج دارد.

 

   جان سی ماکسول کارشناس خبره رهبری می‌گویید:

   شما در صورتی می‌توانید زندگی را تغییر دهید که کارهای روزمره‌تان را متحول کنید. طبق پژوهش‌ها برای تبدیل یک رفتار جدید به عادتی ناخودآگاه باید 300 مرتبه آن را انجام دهید این یعنی چیزی حدود یک سال تمرین روزانه

 

6 راهبرد برای ایجاد عادت‌های خوب:

1. خودتان را برای موفقیت و کامیابی آماده کنید: هر عادت جدید باید مطابق شیوه زندگی‌تان باشد.

2. به‌اضافه کردن بیندیشید، نه کاستن: باید روی چیزهای که می‌تواند تمرکز کرد نه نمی تواندها و با جایگزین کردن عادات جدید اشتیاقی قدرتمندتر را می‌توان تجربه کرد.

3. کارهای خود را به دیگران بگویید: این کار باعث می‌شود به قول‌ها عمل کنیم و دیگر نمی‌توانید آن را نقض کنید.

4. یک همراه موفق پیدا کنید: داشتن آن احتمال موفقیتان را افزایش می‌دهد.

5. رقابت و رفاقت: یک رقابت دوستانه بهترین عامل برانگیختن روحیه‌ی رقابتی است.

6. جشن بگیرید: هیچ‌کس نمی‌تواند بدون هیچ پاداشی سختی‌های کار را تحمل کند و کارایی افزایش داشته باشد باید جوایز و پاداش‌هایی در نظر گرفته و به خودتان هدیه بدهید. خودتان را دوست داشته باشید.

 

اقدامک: موارد بالا را در زندگیم اجرایی می کنم.

عادن مثبت

   99% آدم‌های شکست‌خورده و موفق در یک‌چیز مشترک هستند. نفرت از انجام دادن کارهای مشابه  فقط تفاوت در این است که آدم‌های موفق درهرحال آن کارها را انجام می‌دهند و دیگران از مسئولیت آن شانه خالی می‌کنند.

 

دکتر مارتین لوتر کینگ:

معیار شناخت یک فرد، زمان آسودگی و راحتی نیست بلکه باید در سختی‌ها او را بشناسید.

 

   دوست من برای از بین بردن عادت‌های ریشه‌دار صبر را فراموش نکنید. ایجاد عادت‌های نوین کاری است وقت‌گیر که به صبر و حوصله احتیاج دارد. هنگامی‌که به کوشش ادامه می‌دهید نتایج قابل‌تحملی عایدتان می‌شود. شک نکنید، شما می توانید.

 

♥هر روز بهترین خود باشیم♥

سمیرا براهوئی

ادامه دارد…

درباره نویسنده

سلام سمیرا براهوئی هستم. هدفم از سایت فن بیان خوب ارائه مطالبی است که باعث بشه با داشتن فن بیانی خوب و شناخت همدیگر، پرقدرت و موثر در جامعه ظاهر شویم و بتوانیم در این عصر ارتباطات، بهترین روابط را در محل کار، زندگی و جامعه برقرار کنیم. هر روز بهترین خود باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *