انتخاب

انتخاب‌های ما

   دوست من همه ما هنگامی‌که پا به دنیا می‌گذاریم شرایط یکسانی داریم برهنه، ترسیده و ناآگاه. اما در طول مسیر زندگی انتخاب‌های ما هستند که سرنوشت ما را تشکیل می‌دهند. هر چیزی که در زندگی‌مان وجود دارد به دلیل انتخابی است که قبلاً داشته‌ایم. درواقع انتخاب‌ها ریشه داشته‌هایمان است و همچنین رفتارهایی که شروع می‌کنیم که به‌مرورزمان تبدیل به عادتهایمان می‌شوند. درواقع ما انتخاب‌ها را برمی‌گزینیم و سپس انتخاب‌ها، مارا می‌سازند و روی اثر مرکبمان و آغاز راه موفقیت تأثیرگذار است.

   این دست ما نیست که در چه شرایطی به دنیا می آییم، در فقر، ثروت و… اما این دست ماست که چگونه شرایط را برای خودمان مهیا کنیم تا به موفقیت و پیشرفت در کار و زندگی برسیم.

  اثر مرکب

   مشکل اصلی ما انتخاب‌های بد آگاهانه نیست! اما هنگامی‌که فکر نکرده و ناخودآگاه تصمیم می‌گیریم بزرگ‌ترین مشکل را برای خودمان درست کرده‌ایم آن‌هم به‌صورت ناخواسته. خیلی از ما باید نگران انتخاب‌های غلطی باشیم که کوچک و بی‌اهمیت به نظر می‌رسند و ناگزیر و حتمی موفقیتمان را از بین می‌برد.

اثر مرکب همیشه در حال تأثیرگذاری است، این شما هستید که غافل می‌مانید و ضرر می‌کنید.

   دلیل دیگر شاید این باشد که ما خودمان را برای انتخاب‌های بدون فکر تنبیه نکرده‌ایم و این برایمان یک عادت شده است. دوست من، برای موفقیت باید بخواهید و آن عادت های نامناسب را تغییر دهید، یک رفتار سازنده و مفید در خودتان به وجود بیاورید و به همان هم پایبند باشید. باید روی نکات مثبت یکدیگر متمرکز شویم و بدی‌ها را با چشم‌بسته ببینیم درنتیجه رفتار، بهتر می‌شود و درواقع چرخه اثر مرکب کار خودش را خواهد کرد.

   100% مسئولیت

   ما باید مسئولیت 100% تمام‌کارهایمان را بر عهده بگیریم و انتظار هیچ دریافتی از طرف مقابل نداشته باشیم تا بتوانیم موفق شویم. خودتان مهم هستید نه شرایط، نه موفقیت، نه آدم‌های اطراف و… مهم این است خودتان بخواهید موفق باشید. در این صورت می‌توانید کنترل سرنوشت و آینده خود را به دست بگیرید.

 

و این مهم اتفاق خواهد افتاد. لطفا شک نکنید.

شانس= آمادگی شخصی + نگرش‌ها+ فرصت‌ها+ اقدامات

♥هر روز بهترین خود باشید♥

سمیرا براهوئی

درباره نویسنده

سلام سمیرا براهوئی هستم. هدفم از سایت فن بیان خوب ارائه مطالبی است که باعث بشه با داشتن فن بیانی خوب و شناخت همدیگر، پرقدرت و موثر در جامعه ظاهر شویم و بتوانیم در این عصر ارتباطات، بهترین روابط را در محل کار، زندگی و جامعه برقرار کنیم. هر روز بهترین خود باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *