افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

   دوست من تحقیقات نشان داده است که کسب اعتمادبه‌نفس، شهامت، توانایی تفکر منطقی و همراه با آرامش به هنگام سخنرانی در جمع حتی یک‌دهم آنچه مردم فکر می‌کنند دشوار نیست. این توانایی هدیه‌ای الهی نیست که خداوند به عده‌ای خاص عطا کرده باشد و عده ای از آن بی بهره باشند. هرکس از اراده لازم برای انجام این کار برخوردار باشد، می‌تواند ظرفیت خویش را افزایش دهد.

نترسید و شروع کنید

   برای داشتن سخنرانی موثر بااراده قوی و خلل‌ناپذیر شروع کنید، آن شمارا به جایگاه رهبری نزدیک می‌کند، منافع مالی و جایگاه اجتماعی بالا برایتان به وجود می آورد. دقیقاً بدانید که می‌خواهید در مورد چه چیزی صحبت کنید، تا وقتی‌که مطمئن نیستید حرفی برای گفتن دارید حرف نزنید. با اطمینان عمل کنید زیرا در این حالت اعمال و احساسات شما باهم پیش می‌روند. با تنظیم اعمال ارادی به تنظیم احساسات غیرارادی بپردازید. راست بایستید و مستقیم در چشم مخاطب نگاه کنید، نفس عمیق بکشید و چالاک باشید، وانمود کنید نمی‌ترسید.

استارت

وانمود کنید

   نصیحت پروفسور جیمز را به کار بگیرید. برای افزایش شهامت خود هنگام رویارویی با حضار چنان عمل کنید که گویی از قبل این شهامت را داشته‌اید. درواقع پیش از آنکه با حضار روبرو شوید 30 ثانیه نفس عمیق بکشید. افزایش ذخیره اکسیژن به شما روحیه و شهامت می‌بخشد.

تمرین، تمرین و تمرین: تسلط خود را به شکل دائمی و مکرر تمرین کنید. ترس نتیجه عدم اطمینان است تمرین کنید در مقابل جمع سخنرانی کنید.

ترس از سخنرانی

آمادگی، آمادگی و آمادگی

   از راه ایجاد آمادگی اعتمادبه‌نفس کسب کنید. متن سخنرانی را از قبل آماده کنید. موضوع را به‌درستی درک و تفسیر کنید و با عبارات خود توضیح دهید. آمادگی صحیح می‌تواند تفاوت فاحشی را در شما ایجاد کند. سخنانی که بخشی از وجود یک انسان واقعی باشد. تقریباً قابل‌اعتماد است و به‌ندرت از سوی دیگران رد می‌شود.

 

یکی از حواریون مسیحی می‌نویسد: عشق مطلق، ترس را از بین می‌برد. آمادگی مطلق نیز چنین اثری دارد.

ترس از سخنرانی

دوست من پس با قدرت شروع کن! چون تو می توانی!

 

♥هر روز بهترین خود باشید♥

سمیرا براهوئی

ادامه دارد…

درباره نویسنده

سلام سمیرا براهوئی هستم. هدفم از سایت فن بیان خوب ارائه مطالبی است که باعث بشه با داشتن فن بیانی خوب و شناخت همدیگر، پرقدرت و موثر در جامعه ظاهر شویم و بتوانیم در این عصر ارتباطات، بهترین روابط را در محل کار، زندگی و جامعه برقرار کنیم. هر روز بهترین خود باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *