آغاز راه موفقیت

استارت

آغاز راه موفقیت

   ضرب المثلی که شاید بارها و بارها آن را شنیده ایم: رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود. اولین رمز موفقیت همین است، پایداری کلید موفقیت است.

 

   شما همیشه راهی برای موفقیت دارید. فقط باید کمی مکث کنید، فکر کنید تا پیدایش کنید. شاید رقیبتان از شما باهوش‌تر باشد اما این دلیل این نیست که شما نمی توانید. بلکه شما با کمی تلاش بیشتر قادر به انجام خواهید بود. پس ناامید نشوید همه ما توانایی رسیدن به موفقیت را داریم فقط باید بخواهیم.

 

 پدر دارن هاردی عقیده داشت:

همرنگ جماعت شدن راه فرار آدم‌های بی‌عرضه است و به‌هیچ‌وجه یک موفقیت به‌حساب نمی‌آید و به او سفارش می کرد که تو باید یک فرد بااراده باشی که در مواقع لزوم به‌صراحت می‌گوید نه، پس غیرمعمولی باش اما فوق‌العاده.

 

طبق اثر مرکب، به دست آوردن پاداش‌های بزرگ از طریق انتخاب‌های کوچک و درعین‌حال آگاهانه بدست می آید.

   شاید بعضی از افراد و شاید خیلی‌ها گول ظاهر ساده اثر مرکب را بخورند، این که تغییرهای کوچکی که باعث نتایج کوچک هم می‌شوند و تازه الآن هم به دست نمی‌آیند. پس چرا باید خودم را به‌زحمت بیندازم؟ اما به یاد داشته باشید که آنچه این‌گونه افراد نمی‌دانند، تفاوت اساسی است که همین کارهای کوچک و خرد در طول زمان ایجاد می‌کنند.

تفاوت اساسی و چشمگیر= انتخاب‌های کوچک و آگاهانه+ ثبات + گذشت زمان

 

   ثابت قدم بودن در طول زمان می‌تواند باعث موفقیت شما شود. اثر مرکب نیروی سحرآمیزی داردکه به شکل حیرت‌آوری در همه جنبه‌های زندگی نفوذ می کند به‌طوری‌که چیزهای خیلی کمی توان مقابله با آن را دارند.

 

   تا حالا برایتان پیش آمده که خواسته باشید کتابی بخوانید، کاری را شروع کنید و یا حتی جایی برید و هنگامی که خواستید قدمی بردارید از انجام آن منصرف شدید. در مسیرموفقیت همین انجام دادن کارهای کوچک که خیلی سخت و طاقت‌فرسا هم نیستند، اما ممکن است به‌راحتی از انجام آن منصرف شویم. وسوسه صرف‌نظر کردن از آن‌ها در برخی از ما غوغا می‌کند. اما همین کارهای کوچک در طول زمان می تواند نتیجه‌ای بسیار داشته باشد که به آن قدرت اثر مرکب می‌گویند. کسانی که این قدرت را به نفع خودشان می‌گیرند در مقایسه با افرادی دیگر  تفاوت‌های غیرقابل‌تصور دارند.

 

طبق گفته هاردی: اثر مرکب یک جادوگر به نظر می‌رسد! شبیه یک جهش کوانتومی

مسئولیت 100 درصد زندگی خود را به عهده بگیرید زیرا پایداری در انجام کارهای کوچک و صحیح شمارا به موفقیت می‌رساند. امتحان کنید!!

   خبر خوش این‌که اثر مرکب قابلیت پیش‌بینی و اندازه‌گیری دارد شما می‌توانید فقط با برداشتن قدم‌های کوچک و پایداری در طول زمان، پایه زندگی‌تان را بهبود ببخشید.

 

راز دیگرموفقیت مدت‌زمانی است که باید کار و تلاش کرد تا نتیجه را مشاهده کنیم و از عوامل مهم ان نظم و پشتکار نیز هست. مردم جامعه ما ارزش کار را فراموش کرده‌اند چند نسل زندگی سعادتمند و آسوده‌خاطر باعث کمرنگ شدن درک و بینش ما نسبت به لوازم موفقیت شده، مواردی همچون ثبات، پایداری، پشتکار و… یادمان رفته است که اجدادمان با چه سختی و تلاشی زندگی آسان امروزی ما را ایجاد کرده‌اند آن‌ها کوشیده‌اند تا جایگاه نظم را در زندگی‌شان مستحکم کنند.

 

   هیچ‌چیز همچون موفقیت رو زوال و نابودی نمی‌رود. بدانید که تنها راه رسیدن به کامیابی انجام کارهای معمولی و صحیح است و علاوه بر آن داشتن نظم، ترتیب و پشتکار! در ضمن باید بدانید که تنها وقتی اثر مرکب را به نفع خودتان به کار بگیرید به نتایج دلخواه خواهید رسید. اصلاً جایگاهتان اهمیتی ندارد بلکه آنچه مهم است خواست، اراده و تصمیم شماست دوستان خوبم. باید بخواهید، تصمیم بگیرید و آغاز کنید. اجازه دهید تغییرات کوچک و مثبت انتخاب‌ها، رفتارها و عادات شمارا به‌جایی که می‌خواهید برسانند.

 

خواستن، توانستن است پس شروع کنید!! موفقیت در پیش است.

سریع‌ترین راه رسیدن به موفقیت این است که به دیگران کمک کنید، تا موفق شوند!

باز هم ادامه دارد…

سمیرا براهوئی

منبع نوشته:کتاب اثر مرکب

درباره نویسنده

سلام سمیرا براهوئی هستم. هدفم از سایت فن بیان خوب ارائه مطالبی است که باعث بشه با داشتن فن بیانی خوب و شناخت همدیگر، پرقدرت و موثر در جامعه ظاهر شویم و بتوانیم در این عصر ارتباطات، بهترین روابط را در محل کار، زندگی و جامعه برقرار کنیم. هر روز بهترین خود باشیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *